Nebudem klamať, jedna z vecí, ktorá ma na písaní „Na skútri“ baví, je možnosť testovania nových skútrov. Ak tento web čítate dlhšie, viete, že prvé recenzie, ktoré sa na ňom objavili, boli testy trojkolesových skútrov Piaggio MP3 500 SportPiaggio MP3 300. Obe som vychválil, a za svojimi slovami si pevne stojím. Sú to skvelé stroje.

V recenziách som im však vyčítal, najmä silnejšej 500vke, že hoci jazdí vynikajúco, dizajnovo už za konkurenciou zaostáva. O tom, že si to uvedomovalo aj samotné Piaggio svedčí to, že sa v lete na trhu objavil nový skúter – Piaggio MP3 530. Ten je v podstate odpoveďou kritikom aj konkurencii. 

Na Slovensku sa na ňom zatiaľ veľa ľudí nezviezlo, no vy máte teraz jedinečnú možnosť si ho vyskúšať, dokonca skôr, ako slovenskí moto novinári a recenzenti.

Piaggio totiž u svojich dealerov, v piatok 23. septembra, organizuje Deň testovacích jázd MP3. Ak sa zastavíte,  môžete si zajazdiť na nových strojoch od Piaggia a detailne sa s nimi zoznámiť. Z vlastnej skúsenosti, z tohtoročného Scooter Campu, kde bola MP3 500vka tiež k dispozícii na skúšanie, viem, že zvezenie sa na nej neľutoval nikto, a každý si to užil. Akurát tam sa na krátku jazdu čakalo niekoľko hodín. Teraz taká dlhá čakačka určite nebude.

Osobne odporúčam preskúmať úplne nový kokpit a zoznámiť sa s jeho možnosťami, vyskúšať si stabilitu v zákrutách, ktorá je niekde inde, ako pri jednej stope (písal som o tom článok), zoznámiť sa s aretáciou kolies pri zastavovaní, a taktiež si vychutnať ten výkon. Piaggio MP3 530 má 32,5 kW, čo je 44 koní a to na Bčkový vodičák nikde inde pod kontrolu nedostanete. To je totiž na celom koncepte MP3 to najlepšie, môžete ho riadiť aj s vodičským oprávnením B, ktoré vám inak stačí maximálne na 125 ccm. 

Zároveň, je čas, kedy sezóna pomaly dohorieva a vtedy sa zvyknú zvyšovať šance, dohodnúť sa s predajcami na príjemnejších cenách, keď už nie za nové skútre, tak za predvádzacie stroje určite. Všetci navyše vieme, že od budúcej sezóny ceny (nielen) skútrov stúpnu. Preto, ak čakáte na dobrú príležitosť, a zaujímajú vás najmä talianske mašiny, lepšia šanca na „nový“ stroj priamo z oficiálneho predaja asi už nepríde.

Nové MP3 530 HPE si budete môcť vyskúšať u týchto dealerov:

Jakub Vallo

Žilinská 810 

017 01 Považská Bystrica, Trenčiansky kraj

web: www.pva.motokubo.sk

K-moto s.r.o.

Alejová 3/A

040 01 Košice, Košický kraj

web: www.k-moto.sk

Ján Balogh – STYX

Rybárska 39

94901 Nitra, Nitriansky kraj

web: www.styx.sk

Motogroup SK s.r.o.

Mierová 139

821 05 Bratislava, Bratislava

web: www.motogroup.sk

Viac informácii o celej akcii nájdete na tejto stránke, a aby ste nezabudli, tak si môžete zaškrtnúť možnosť pripomienky aj vo facebookovej udalosti.