Prečo vzniklo na skútri? V prvom rade preto, lebo rád jazdím na skútri. Prekvapivé, však? Ja som si pôvodne založil web iba pre seba. Chcel som si sem budem pridávať svoje cesty a cez zimu si pripomínať, kde všade som bol. Vždy si rád pozriem fotky z výjazdov ostatných skútristov a aj som vždy rád zdieľal svoje a veril som, že niekoho potešia. 

Po pár mojich posledných príspevkoch, ale už aj predtým, ma cez správy na FB oslovilo viacero ľudí. Že sa im páči čo robím, a že by chceli jazdiť so mnou, prípadne či viem o nejakej skupine, ktorá spolu jazdí. Odpisovať na 10 až 20 takýchto otázok po skoro každom statuse nestíham a navyše veľa vecí naozaj neviem. A vtedy mi napadlo, že keď to neviem ja, nevedia to iní, možno by bolo dobre nejak pomôcť, vyhľadať čo treba a začať troška budovať komunitu skútristov. Keďže som takéto zámery nemal, stránka tomu zatiaľ ani nie je uspôsobená. Rád ju ale prerobím, ak to bude dávať zmysel.

Začalo to kalendárom skúter akcií

Priznám sa, nie som dobrý v organizovaní klubov, spolkov, jázd, tobôž zrazov. V tomto robia fantastickú robotu napr. Mišo Stanek zo Scooter-moto klubu Kynceľová (veľký klobúk dolu pred ním, prosím) chalani z O.Z. Skútristi, či samozrejme v ČR Radek Rebroš alias Wallachian Scooter Rider. Ja viem iba trochu písať a robiť marketing. Viem snáď poradiť dobrý výjazd, či vyhľadať užitočné informácie a spracovať ich tak, aby ich ľahko našiel a pochopil každý. Tak napríklad vznikol kalendár Skúter zrazov a stretnutí skútristov pre rok 2022, na ktorý mi prišli milé ohlasy. Ďakujem za ne a úprimne verím, že aspoň jednému z vás zmenil plány a dal inšpiráciu k tomu, aby ste navštívili nejakú skúter akciu.

Patrím medzi tých, ktorí sa volajú osamelí jazdci. Mám rád, keď si denné výjazdy organizujem sám a nikto sa nemusí prispôsobovať mne a ja zasa jemu. Napriek tomu však milujem zrazy a predovšetkým spoločné jazdy. Vychutnávam si ten pocit, že som v dave ľudí, kde sme všetci na jednej vlne. Teším sa keď spoločne trúbime deckám a kývajú nám s úsmevom aj dospelí. Som presvedčený o tom, že spoločná jazda skútristov vyvoláva viac úsmevov a radosti ako tie motorkárske. Ľudia nás berú tak akosi pozitívnejšie. 

Chcel by som spájať, nie rozdeľovať. Viem, že je na FB viacero skupín skútristov a už som v nich zachytil, že tí sú takí a tí zasa onakí. To ma mrzí, ja tu na tom nezarábam a ani nechcem. Je mi jedno či je niekto z tej skupiny alebo z druhej, chcem, aby tu bol priestor pre každého na to, aby zdieľal svoju vášeň. Lebo povedzme si úprimne, veľmi veľa nás v dnešnom svete rozdeľuje. Tak nech nás vášeň k dvom kolesám a k skútrom špeciálne, nás spája. Vážme si to a prehlbujme toto spojenie. 

Ďakujem za každú pomoc

Budem veľmi rád, ak mi pomôžete s tým, aby sa na sociálnych sieťach Na skútri zišlo čo najviac skútristov, ktorí sú ochotní nielen prijímať, ale aj pomáhať. Radami, skutkami, inšpiráciou, čímkoľvek čo bude potrebné. Pretože pomáhať si treba, a to je aj môj cieľ s „projektom“ Na skútri. Pomôcť vybudovať super komunitu skútristov, ktorá si vzájomne pomáha. Bez vás sa mi to však nikdy nepodarí. Tak vás hneď na začiatok prosím, pomôžte teraz vy mne, staňte sa fanúšikom na FB či iných sociálnych sieťach a ja sa posnažím vám to cez tieto stránky vrátiť. Ďakujem vám úprimne za každého jedného milovníka skútrov, ktorého sem privediete.